Budowa e-commerce dla startupu Câlinesa | Codeq
powrót do listy
calinesa
Case Study

Budowa e-commerce dla startupu Câlinesa

Câlinesa to startup, którego misją jest wspieranie kobiet w intymnych sprawach poprzez naturalne produkty do higieny intymnej. Startup testuje rynek polski i zagraniczny poprzez aktywne działania ecommerce.

Cele współpracy

Nasza współpraca ze startupem Calinesa obejmowała cały proces projektowania i developmentu sklepu internetowego. W ramach prac przeprowadziliśmy między innymi warsztaty UX, Benchmarking UX, Desk Research, na podstawie których opracowaliśmy Customer Journey Map, UX Design, UI Design, benchmarking funkcjonalny, WordPress oraz WooCommerce Development oraz pełen proces wdrożenia.

Głównym celem naszych działań, było możliwie szybkie wejścia z produktem na rynek, aby móc skutecznie realizować proces Product Market Fit.

Problemy i wyzwania

  • Zabezpieczenie biznesu, poprzez sprawny serwis e-commerce uwzględniający cele, takie jak sprzedaż produktów w modelu tradycyjnym i subskrypcyjnym, up-selling, logistyka zamówień, obsługa promocji itp.
  • Właściwa prezentacja propozycji wartości, dzięki językowi korzyści i komunikowaniu przewag wynikających z produktu.
  • Skuteczna edukacja i uświadamianie użytkowniczek, że mogą działać profilaktycznie, aby unikać chorób związanych z miejscami intymnymi.
  • Budowanie zaufania i długofalowych relacji z użytkowniczkami, poprzez odpowiedni Tone of Voice i naukowy charakter produktu.
  • Zaprogramowanie wydajnego oraz łatwego w zarządzaniu systemu CMS, który będzie miał wysoką zdolność do rozwoju i skalowania w przyszłości.
  • Potrzeba zaufanego partnera technologicznego, który zapewni stałą opiekę techniczną i dostęp do doświadczonych projektantów i developerów.
miro
Wspólna praca warsztatowa razem z klientem na platformie MIRO – definiowanie problemów, wyzwań, gradacja celów i propozycji wartości.

Jak rozwiązaliśmy problemy klienta

  • Naszą pracę z zespołem Calinesa rozpoczęliśmy od etapu Discovery, podczas którego przeprowadziliśmy warsztat projektowy oraz sięgnęliśmy pod metody badawcze, takie jak analiza danych zastanych i business benchmarking. Zdefiniowaliśmy na nim główne cele i założenia biznesowe startupu, zrozumieliśmy genezę produktu, propozycję wartości, a także poznaliśmy potencjalne archetypy grup docelowych.
  • Po podsumowaniu i skonsultowaniu wyników warsztatów i badań, przeszliśmy do etapu wypracowywania strategii. Stworzyliśmy wysokopoziomową architekturę informacji oraz zdefiniowaliśmy główne metryki przyszłego serwisu. Dzięki temu mogliśmy określić szczegółowy harmonogram prac i przejść do aktywnej fazy projektowania makiet.
  • Podział etapu projektowania podzieliliśmy na dwa kroki: makietowanie UX oraz projektowanie ui. Tworząc makiety UX niskiej szczegółowości, mogliśmy skoncentrować się na optymalizacji logiki działania poszczególnych podstron. Projektując mockupy UI, poświęciliśmy się natomiast na nasycenie serwisu feelingiem marki Calinesa.
  • Po opracowaniu projektu sklepu internetowego w wersji desktopowej i mobilnej, przeprowadziliśmy usability testing. Dzięki nim zidentyfikowaliśmy i wyeliminowaliśmy potencjalne punkty bólu na ścieżce zakupowej, związane z zakupem subskrypcyjnym.
  • Ostatnim etapem naszych prac było określenie założeń technologicznych i wdrożenie serwisu w życie. Jako główny stos technologiczny wykorzystaliśmy WordPress oraz WooCommerce z wykorzystaniem wtyczki ACF PRO. Szybki, minimalistyczny stack, dzięki któremu sklep jest łatwy w zarządzaniu oraz osiąga doskonałe wyniki w Core Web Vitals od samego początku. Nad wdrożeniem projektu do WordPress/WooCommerce pracowało 2 programistów.

Nasz zespół projektowy

Stworzenie odpowiedzialnego zespołu projektowego to kluczowy krok w zapewnieniu skutecznego i efektywnego zarządzania projektem oraz pracą w modelu Continuous Improvement. Projektem zarządzaliśmy w Asanie, w której znajdował się konkretny backlog tasków do wdrożenia wraz z terminem oraz osobą odpowiedzialną za dany task i obszar. W projekt były zaangażowane osoby o takich rolach jak:

  • Project Manager
  • UX Designer
  • UI Designer
  • Analityk GA
  • WordPress/WooCommerce Developer
  • Front-End Developer
  • DevOps

Podsumowanie współpracy

Podsumowując, nasza współpraca z startupem Calinesa polegała na zaprojektowaniu i rozwinięciu sklepu internetowego. Przez proces projektowania i developmentu, zaczynając od warsztatów UX, aż po wdrożenie, stworzyliśmy efektywny serwis e-commerce, który uwzględniał potrzeby i cele klienta. Nasze działania miały na celu szybkie wejście z produktem na rynek oraz budowanie zaufania i długoterminowych relacji z użytkowniczkami. Dzięki naszemu podejściu, udało nam się rozwiązać problemy klienta, takie jak zabezpieczenie biznesu, właściwa prezentacja propozycji wartości, edukacja użytkowniczek oraz wydajne zarządzanie systemem CMS.

Będąc laikiem w sprawach stron i sklepów internetowych, dzięki Codeq i całemu procesowi tworzenia od podstaw sklepu dla potrzeb wyjątkowych produktów, okazało się, że nie ma czego się bać. Niezwykle przyjazna atmosfera, wsparcie na każdym etapie tworzenia oraz szkolenia sprawiły, że przy każdym kolejnym projekcie nie wyobrażam sobie innego wykonawcy.

Agata Wójcik
Agata Wójcik Founder @ Calinesa

Skonsultuj swój pomysł z ludźmi od IT

5.0

Niezobowiązująca konsultacja z ekspertem – pełne zaangażowanie i pomoc podczas rozmowy

Analiza wyzwań i problemów Twojego biznesu online

Rekomendacje dobrych praktyk z zakresu UX Designu i Developmentu

Kompleksowy plan wdrożenia pomysłu od początku do końca

pk
td
gp

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz lub napisz na biuro@codeq.pl